Her geçen gün güzelleşen Moda semtinin Karaköy’ü andıran bir havası bulunuyor. Fakat Moda’nın kesinlikle şahsına münhasır bir tadı ve dokusu var bize göre. Bir Cumartesi sabahı gittiğimiz Yumma küçükten de küçük bir alana sahip. İç mekanın içine asma kat yapılmış ve bir masa daha atalım mantığı ile neredeyse yürünmez ve servisi engeller bir ortam oluşturulmuş. Çok büyük beklentilerle gittiğimiz Yumma kesinlikle yakın zamanda yaşadığımız en büyük hüsrandı. Sosyal mecralarda gitmeden önce okuma ve araştırmalarımızda tek kötü yanının porsiyonları küçük olduğu söyleniyordu ki bu bizce çok büyük bir problem değil. Gittiğimizde keşke en büyük sorun o olsa dedik malesef ve İstanbul’un en gitmemeniz gereken Kahvaltı mekanları arasına ekledik biz.

Menülerin elle yazılıp hazırlanmış olması güzel bir düşünceydi böylesine küçük bir yer için. İki farklı çeşit kahvaltı seçeneği vardı; biri Ziyafet diye adlandırdıkları aynı zaman en geniş kapsamlı olanı, biz de tüm lezzetleri deneyelim diye onu seçtik. Öncelikle artık herhangi bir yerdeki Serpme Kahvaltı adı altında hizmet veren mekanlarda bile bundan daha çok çeşit var olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat tabi biz az olsun ama öz olsundan da yanayız yeri geldiğinde. Yumma’nın kahvaltısı malesef hem çeşitsel olarak hem de lezzet olarak çok yetersiz. Masaya 3 çeşit en sıradanından peynir ve muhtemelen hazır alınan diğer tüm malzemeler özensiz biz şekildi konulmuş.

Dekoratif ama küçük olup inanılmaz lezzet sunan yerler mevcut şehrimizde; fakat Yumma bir anda elde ettiği popülerliğini bu bize göre lezzetsiz ve kalitesiz kahvaltısı yüzünden yakın zamanda kaybedecektir. Üzelerek belirtiyoruz ki, gerçekten biz yemeye değer hiçbir şey bulamadık.

Bir işletmenin kolay açılmadığının ve ne emekler harcandığının biz çok farkındayız. Fakat bu demek değil ki siz belli bir doluluğa ve popülerliğe ulaşınca artık ne yapsanız gider. Bize göre Yumma’da böyle bir durum söz konusu. Instagram’ın ünlü ettiği bu mekan bizi fazlasıyla hayal kırıklığına uğrattı. Dileriz gerçekten adını verdikleri Ziyafet gibi bir menü hazırlarlar, biz de eğer bir gün yolumuz tekrar düşerse gider ve değerlendirmemezi yeniden yaparız.

Yumma

4.8

FOOD

4.0/10

SERVICE

6.0/10

MUSIC

5.0/10

AMBIANCE

4.0/10