Uzun zamandır ardı ardına açılan meyhane furyasından sonra nihayet İstanbul’a Fine Dining konsepti geri döndü. Bu geri dönüşün sahibi ise Fatih Tutak.

Bomonti’de henüz açılalı 2 ay olan bu mekan sizlere Fatih Tutak‘ın ellerinden çıkan 4 adımlı tadım menüsü sunuyor. Mekanın adından da anlayacağımız üzere Türk motiflerini neredeyse her servis edilen tabakta hissetmek mümkün. Türk Fatih Tutak bizim için Fine Dining’in şehre geri dönüşü diyebiliriz.

Fiyatlandırma ve servis konusuna gelecek olursak; 4’lü tadım menüsü tek alternatifiniz ve fiyatı ise kişi başı 390 Türk Lirası. Menü öncesinde şefin ikramları servis ediliyor. Tüm yemeklerde sunumlar ve bir araya getirilen lezzetler gerçekten çok farklı ve etkileyici oldu bizim için. Biz servisi gayet tatmin edici bulduk. Önünüze konan her tabağın hikayesi, hazırlanışı ve içerisindeki lezzetleri size itinayla anlatılıyor. Ufak da olsa bilgilendirme hataları meydana gelebiliyor; fakat ortalamanın çok üzerinde bir servis kalitesi mevcut. Bir servis personeline 2 masa düşüyor gibi düşünebilirsiniz.

Sizlere daha iyi bir değerlendirme yapabilmek adına menüde sunulan tüm yemekleri tattık ve aşağıda tek tek sizlerle paylaşıyoruz. Her zaman olduğu gibi tüm objektifliğimiz ile bütün tabakları 10 üzerinden puanladık. Son olarak belirtelim; en son resimde bulunan peynir tabağını servis personeli peynirleri teker teker anlatarak sizin için hazırlıyor. Bu sunum ve tadım için ekstra olarak 100 Türk Lirası ücret alınıyor.

Türk Fatih Tutak Menü Bomonti
Türk Fatih Tutak Menü

Türk Fatih Tutak Adres&İletişim

Adres

İletişim Telefon Numarası

(0212) 709 56 79

Türk Fatih Tutak

8.6

FOOD

9.0/10

MUSIC

7.5/10

SERVICE

9.5/10

AMBIANCE

8.5/10