Real Deal Meal‘in mottosu ve vizyonu En Objektif ve En Keyifli Lezzet Keşiflerini yapmak. Bunu gerçekleştirirken de her gittiğimiz mekanı kendi filtrelerimizden geçirerek inceliyor ve sonucunda 0 ile 10 arasında RDM Puanı olarak adlandırdığımız bir puan veriyoruz.

RDM puanı hiç bir baskı ve sponsorluk anlaşması olmadan, kendi kaynaklarını kullanarak titizlik ile oluşturulan bir puan sistemidir. En temel amacı olan objektiflik ilkesinden asla ödün vermez ve buna sebep olabilecek tüm etkenlerden de kaçınır.

Real Deal Meal 0 ile 10 arası puan verirken 4 farklı kriteri göz önünde bulunduruyor.

1- FOOD servis edilen yemeğin tabi ki başta lezzeti ve daha sonra ne kadarının özgün bir şekilde bu restauranta ait olduğu. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve tazeliği.

2-SERVICE yani mekandaki servis kalitesi başlığı altında aslında mekanın sınırları içerisine girdiğimiz dakika itibari ile bizi karşılayan restaurant ekibindeki tüm çalışanların bizlere kendimizi nasıl hissettirdiği, nasıl bir servis aldığımız ve tabiiki hijyen. Son olarakta masamız ile ilgilenen ekibin bilgisi ve menüye hakimiyeti.

3-MUSIC bazen bu bir elektronik müzik olabilir yeri geldiğinde ise yöresel bir türkü; fakat en önemlisi seçilen müziğin mekana olan aidatı.

4-AMBIANCE  mekanın dekorunun bize nasıl hissettirdiği, bunun servis edilen yemek ile olan uyumu ve masaların rahatlığı.