ortunç hotel

Cunda Adası’nda bulunan gizli kalmış bir cennet Ortunç Hotel. Ünlülerin düğünlerine ev sahipliği yaptıktan sonra daha da ünlü bir hale gelen Ortunç Hotel’de toplamda 40 oda bulunmakta. En sevilen özelliklerinden biri ise Hotel’in Adults Only olması yani yalnızca yetişkenleri misafir olarak ağırlayan bir otel.

Genel Bilgi

Cunda Adası küçük ve sempatikliği hali ile gelen misafirlerine ev sahipliği yapıyor. Genel olarak salaş ve rahat mekanlara ev sahipliği yapan Cunda’da lüks beklentiniz çok olmamalı. Fakat söz konusu Ortunç Hotel olunca lüks beklentinizi karşılamak için sizi bekliyor.

Ortunç Hotel’in kendine ait taşlarından temizlenmiş bir koyu bulunmaktadır. Denizi Cunda’nın diğer bölgelerine göre biraz daha soğuk fakat temizliği bu soğukluğu telafi eder.

ortunç plaj

Yemeklere gelecek olursak, çoğu ortalamanın çok üstünde. Plaj ruhuna ait fast food ve elleriniz ile yiyebileceğiniz harika yemekler mevcut. Özenle hazırlanan yemeklerinize eşlik etmek için dilerseniz Bar’dan çıkan kokteylleri tercih edebilirsiniz; dilerseniz de çok çeşit olmasa da yeterli sayıda şarap içerisinden içeçeğinizi seçebilirsiniz.

Günün ilerleyen saatlerinde, o gün taze olarak denizden tutulan balıkların yer aldığı bir servis arabası gezdirilerek dileyen müşterilerin akşam yemeğinde yemeleri için beğenilerine sunuluyor. Dilediğiniz balığı seçerek akşam yemeği için isteğinize göre hazırlanması için rezerve ettirebiliyorsunuz. Bizce bu hareket gerçekten çok hoş bir düşünce.

ortunç cunda balık
Balık Arabası

Oda ve Hijyen

Ortunç Hotel’de bulunan 40 odanın tamamı aynı cepheye, deniz tarafına bakmaktadır. Yanyana dizilmiş 2 katlı olarak yerleştirilen odalar da isteğinize göre alt veya üst katı tercih edebiliyorsunuz. Odaların içi modern ve sade bir şekilde dizayn edilmiş. Otelin her yerinde olduğu gibi hizmet kalitesi, temizlik ve hijyen açısından odaları da beklentimizi karşıladı. Kişisel bakım ve ihtiyaçlarınız için gerekli olan her şey odada mevcut. Bunun dışında yiyecek ve içecek olarak da birçok şeyi minibar da bulabilirsiniz.

Ayrıca ilk odaya girdiğinizde ikram olarak sunulan meyve tabağı da ince bir düşünce olmuş bize göre. Otelin çok huzurlu bir plajı ve bahçesi olduğu için odada çok zaman geçirilmese de balkonunda oturup deniz manzarasına karşı kısa bir keyif yapabilirsiniz.

Yemekler

Yemekler daha önce de belirttiğimiz gibi leziz ve iştah açıcı. Sabah kahvaltısı ortalama bir açık büfeye sahip, aynı zamanda dileyen misafirler için klasik sıcak servisleri, omlet ve menemen gibi seçenekler de mevcut. Öğlen yemeği ise alakart menüye sahip. Akşam ve öğlen menüsünde ortak yemekler olsa da 2 öğün arasında farklı lezzetler tadabilmeniz için seçenekler sunuluyor.

Öncelikle kahvaltı resimleri ile başlayalım

ortunç kahvaltı
ortunç kahvaltı 2
ortunç kahvaltı 3

Kahvaltıda çok abartılacak bir durum yok bizce. Ortalama bir kahvaltı sunuluyor misafirlere. Kötü diyemeyiz tabiki ama beklentimiz biraz daha yüksekti. Daha yöresel lezzetler de sunulabilir diye düşünüyoruz.

Öğlen Yemeği

ortunç hotel öğlen yemeği

Öğle yemeği servisi başladığı an kesinlikle önce gözünüzü doyuracak. Sipariş ettiğimiz yemeklerin hepsi ortalamanın üzerindeydi neredeyse. Bizim 8.5 ile 10 puan verdiğimiz yemekleri denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

ortunç hotdog
ortunç karides
ortunç 3 peynirli pide
ortunç sezar salatası
ortunç kızartmalar
ortunç penne arbiatta
ortunç cheeseburger

Akşam Yemeği

Akşam yemeği için balık arabasından günlük taze gelen balıklardan seçtik. Seçimimiz ise yaklaşık 900 gramlık bir Deniz Levreğiydi. Fileto olarak yaptırdığımız Levrek gerçekten son zamanlarda yediğimiz en lezzetli levrekti. Levrek altında İtalyan tarzı yapılmış sebzeli bir risotto ile servis edildi. Risotto da balığa yakışan bir lezzetteydi.

Ortunç deniz levreği

Ana yemeği önce anlattık çünkü gerçekten çok başarılıydı. Ara sıcaklara gelecek olursak 3 farklı çeşit meze seçtik; kendi yapımları olan pancar turşusu, semizotu ve 3 farklı peynirden yapılan çörekotlu soğuk meze. Bizce Ortunç Hotel’in yemek anlamında en zayıf kaldığı yer soğuk mezelerdi.

ortunç mezeler

Sakin ve sessiz bir tatil için harika bir seçim olacağına inandığımız Ortunç Hotel keşfetmeye değer. Eğer biraz hareketli bir tatil arıyorsanız Before Sunset Beach&Resort yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İletişim ve Adres

Ortunç Hotel
Namık Kemal Mahallesi, Ayvalik Adalari Tabiat Parki, 10400 Ayvalık/Balıkesir
Websitesi : http://www.ortunc.com/

Telefon: (0266) 327 11 20

Harita

Ortunç Hotel

8.5

HOTEL

9.0/10

FOOD

9.0/10

ROOM

8.0/10

HYGIENE

8.5/10

SERVICE

8.0/10