İstanbul En İyi Restaurantlar

Martinez

lokasyonu gereği özellikle hafta içi keyifli bir akşam yemeği için ideal bir mekan.Geniş Menü yelpazesi ile Sushi’den Çökertme Kebabı’na kadar yemek bulmak mümkün.

Kış bahçesi sayesinde 4 mevsim hizmet veren bahçesinde günün her saati keyif yapabilirsiniz.Özellikle hafta içi akşamları merkezi olmasından dolayı gidecek yer düşünüp işin içinden çıkamadığınızda güzel bir alternatif Martinez.

Dekorasyon olarak hem iç mekan hem de dış mekanda eskiye modern bir yaklaşım getirilmiş.Yemeklerine gelecek olursak, menüdeki her şeyi denemek isteyen gözümüz maalesef midemiz tarafından engellendiği için her şeyi denememiz mümkün olmuyor.

Başlangıç olarak istediğimiz altı acı mayonezli içi ise peynirli harika bir kızarmış peynir topu oldu. Burrata ile arasında kaldığımız bu yemek bizi pişman etmedi ve 8.5/10 almayı fazlasıyla hak etti.

Bu ilk gelişimiz olmadığı için hali hazırda Sushiler’in gayet başarılı olduğunu biliyorduk ve iki farklı çeşit Sushi sipariş ettik. Volcano Roll ve Tornado Roll ikilisinden en beğendiğimiz, dışına sarılmış kızarmış patatesiyle harika bir lezzet katmış olan Tornado Roll.Sıcak olarak servis edilen Tornado Roll’u kesinlikle denemezi tavsiye ederiz; bizim puanımız 8.5/10. Diğer sushimiz ise kesinlikle kötü değildi ve bizden 8/10 aldı. Avakado ile sarılı olan Volcano Roll’ün birde üzerine yengeç eklenince gerçekten harika bir lezzet ortaya çıkmış, sadece biraz yerken dikkat etmek gerek; alışık olduğumuz sushilere göre biraz daha yarı çapı büyük.

Martinez’de yediğimiz en zayıf kalan yemek ise Tavuk Schnitzel. Bekletimiz çok daha yukarıdaydı maalesef. Yanındaki patates dahil ortalama seviyede, bize göre Martinez’e yakışmayan bir lezzette yapılmış. Dileriz en kısa zamanda Schnitzel‘ehak ettiği Martinez lezzetini verirler.

Aslında sıradaki yemeğimiz menüden kaldırılan bir yemek. Gördüğünüz Linguine üstünde harika Siyah Trüf Mantarı ile servis ediliyordu hatta dilerseniz üzerine masada ilave yapılıyordu. Fakat ellerinde Siyah Trüf Mantarı olmadığından yalnızca Trüf Yağı ile yapıldı.Lezzet ortalamanın bir tık üzerinde.Linguine sevdiğimiz gibi fazla haşlanmamış ve diri bırakılmış.

Havaların soğuması ile birlikte biz daha çok kırmızı şaraba yöneliyoruz ve içmekten daha çok keyif alıyoruz. Gecenin Şarabı ise Shiraz / SARAFİN 2016 bizden 8/10 aldı. Özellikle Medium to Full Purolar ile gayet güzel bir tercih olacaktır.

Shiraz / SARAFİN 2016

Güncel olarak bizi takipte kalmak için Instagram Hesabımıza göz atmanızı öneririz.
https://www.instagram.com/p/BpZP3K0lHbl/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Martinez

7.6

FOOD

7.5/10

SERVICE

8.0/10

MUSIC

7.5/10

AMBIANCE

7.5/10