Arda Türkmen‘in en yeni mekanı olan Leblon Burger Karaköy’de Mükellef Restaurant’ın altında açıldı. Otelin giriş katında açılan Leblon Burger, sade ve basit bir iç dekorasyona sahip. Açık mutfak olarak tasarlanmış olması bir burgerci için güzel düşünce.

Burgerin yanı sıra bar ve dondurma da mevcut Leblon Burger’de. Bar olması bizi mutlu etti, son zamanlarda açılan çoğu yerde ne yazıkki alkol ruhsatı bulunmamakta.

Leblon Burger TOPLU

Leblon Burger Menü

Yemeklere gelecek olursak menü oldukça sade. Burger dışında kokoreç, kızarmış tavuk, çıtır soğan ve kızarmış peynir var. Menüdeki her şeyi denedik(kokoreç hariç) şimdi hepsini sizlerle paylaşacağız. Fakat başlamadan ne yazık ki beklentimizin altında kaldığını belirtelim.

Söz konusu Arda Türkmen olunca beklentimiz ortalama bir burgerden çok daha iyisini yemek yönündeydi; ancak ne yazık ki öyle olmadı. Bunun başlıca sebebi bize göre hamburger köftesi. Köfteler çok kuru ve lezzetten mahrumlardı. Gerçekten nasıl böyle bir köfte ortaya çıkarıldığını anlayamadık. Pişme seviyesi de bizce fazla pişmişti ama sorunun başlıca sebebi bu değildi.

Puanlama

İlk sipariş ettiğimiz burger, beyaz sos adı verilen Focaccia Ekmeklerinde 80 Gram x 2 köfteli iştah açıcı görünümlü bir burger. Üzerine eklenen turşular gayet lezizdi. Ekmek gerçekten bir burger için yapılmış en güzel ekmeklerdendi. Aynı şekilde içerisine eklenen sos farklı ve lezizdi. Ne yazık ki bir burgerin en önemli parçası olan şey ise hepimizin tahmin edebileceği üzere Köftesi, marketlerde satılan dondurulmuş köfte tadındaydı. İlk denediğimiz burger için puanımız 6.5/10

Beyaz Sos/Focaccia Ekmek x2 Köfte Burger

Diğer gelen burgerimiz ise Klasik ekmekte, arasına yine aynı şekilde 80 Gram x2 adet köfteli karamelize soğan ve kırmızı sos koyulmuş burgerdi. Tadı acılı ezmeyi andıran kırmızı sos lezizdi. Ekmeğinin ise normal burgerlerden daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat maalesef ki köftesi yine bizim için hüsrandı. Bu gelen burger için puanımız 7/10.

Kırmızı Sos/Focaccia Ekmek x2 Köfte Burger

Patates Kızartması
Kızarmış Tavuk
Kızarmış Peynir
Çıtır Soğan

Leblon Burger

7.4

FOOD

7.0/10

SERVICE

8.0/10

MUSIC

7.0/10

AMBIANCE

7.5/10