İstanbul En İyi Restaurantlar

Suadiye’nin en güzel sokaklarından birinin arasında olan La Mia Luce iddialı oldukları İtalyan mutfağının lezzetlerini bizlere sunmak için senelerdir hizmet veriyor. Geniş ve ferah bir ortama sahip olan La Mia Luce tam kapasite dolu olsa da sizin rahatınızdan asla bir eksiklik hissettirmeyecek şekilde tasarlanmış. Bizim tavsiyemiz kış bahçesi tarafında oturmanız.


La Mia Luce’nin ikramı olarak masaya gelen; Bruchetta’yı andıran üzerinde Parmesan kızartılmış güzel düşünülmüş lezzetli bir yemek.

La Mia Luce yılların getirdiği tecrübe ile bize yemeklerini hazırladı. İlk olarak servis edilen Burrata ortalama bir lezzete sahipti. Biz sunumu biraz zayıf bulduk; domateslerin kesilip bu şekilde konulması yerine farklı şekilde bir tabak tasarlanabilir veya renkli domatesler kullanılarak hem görsel hem lezzetsel olarak değeri arttırılabilirdi. 7.5/10 puan veriyoruz Burrata için.

Çok sevdiğimiz yemeklerden biri olan Penne Arabiatta ile devam ediyoruz. Yanında getirilen parmesan’dan sosuna kadar her şey başarılıydı.Penne Makarna biraz daha diri olsa gerçekten 10/10 olabilirdi. Onun dışında Penne Arabiatta’mız 8.5/10.

İtiraf etmeliyiz ki, gecenin bizi en çok şaşırtan lezzeti Dana Carpaccio Pizza oldu. Çok alışık olmadığımız bir şekilde hazırlanmış Dana Carpaccio’nun üzerine gezdirilen Trüf Yağı çok hoş bir lezzet katmıştı. Pizzanın tam ortasına yerleştirilen Burrata peyniri ise lezzetine lezzet katmıştı. Hamurun inceliği ve pişme süresi gerçekten çok idealdi. Hamurda hafif yanık lekeleri görmek ve ağzımıza arada gelen o yanık tadı bizim çok hoşumuza gidiyor. Dana Carpaccio Pizza La Mia Luce’nin bize göre en lezzetli yemeği oldu, 9/10 olarak pizzamızı puanlıyoruz.

İtalyan restaurantlarının vazgeçilmezi olan Pizza ve Makarnalardan kendimizi alamadığımız bu gecede son yemek tercihimiz Spagetti Bolonez oldu. Gecenin şarabı olarak Kırmızı tercih ettiğimizden dolayı gelecek her domates soslu yemeğe hazırdık. Genelde kıyması yerken rahatsız eden Spagetti Bolonez’lerin  aksine, gerçekten çok hoş bir sos olarak domates ile karıştırılıp servis edildi. Kesinlikle ortalamanın üzerinde bir yemekti. Fakat Penne’mizde olduğu gibi hamuru biraz daha diri bırakılsaydı çok iyi olurdu. Spagetti Bolonez 8/10 alıyor bizden.

Gecenin şarabı RESERVE / Syrah – 2011 / SUVLA gerçekten içimi çok keyifli bir şaraptı.Yemeklerimize tam olarak uydu ve lezzet hazzımızı en üst seviye çıkmasında çok yardımcı oldu. Suvla şarapları yerli üreticilerimizden işini en iyi yapanlardan olduğunu bir kez daha anlamış ve tatmış olduk.

RESERVE / Syrah – 2011 / SUVLA

 La Mia Luce Adres: Suadiye Mahallesi, Plaj Yolu Sk. No:18, 34740 Kadıköy/İstanbul

La Mia Luce

7.8

FOOD

8.0/10

SERVICE

7.5/10

MUSIC

7.5/10

AMBIANCE

8.0/10