İstanbul’un en güzel yerlerinden biri olan Tarabya’da 3 ay önce açılan KUN Society ambiyans ve dekorasyonu ile beğenimizi kazandı. Güzel bir şekilde karşılandığımız restaurant’ta kalabalık mevcut değildi. Konumu gereği çok ayaküstü karar vererek gelinebilicek biryer değil.

Mutfağının tam olarak ne olduğuna ne biz ne de onlar karar verebilmiş değil. Öncelikle söylemeliyiz ki servis gayet başarılıydı; lakin tam oturmamış bir sistem kendini hissettiriyor. 


Gelelim yemeklere;
Maalesef ki seçtiğimiz çoğu yemek mevcut değildi, bu da tabii çok üzücü bir durum. Sonuçta bu yemekleri servis edemiyorsanız menüyü değiştirebilirsiniz. Seçtiğimiz 5 yemekten 3’ü yoktu, bizde alternatif yemeklere yöneldik ve maalesef ara sıcaktan ötesine geçemedik. Sushilerinde mevcut olduğu Kun Society’de seçtiğimiz yemeklerin olmaması bizi korkuttuğu için balıkların da tehlike arz ettiğini düşündük ve sushi siparişi vermedik.
Yediğimiz yemekler olağanüstü değildi, daha iyi olmasını beklerdik.

Şarap olarak Sevilen tercih ettik, Kun Society’nin şarap menüsü de bize göre çok zayıftı; tavsiyemiz yerel üreticilerimizin harika şaraplarından yararlanmaları.

Sonuç olarak;
Başarılı olmak veya hüsran ile mekanın kapanması arasında ince bir çizgide olan bu mekan eğer yemeklerine gereken ilgi ve alakayı gösterir menüyü baştan sonra değiştirirse başarı bizce kaçınılmaz. Ayrıca böyle bir mekanda kağıt parçası menüyü de yakıştıramadık @zumaistanbul menü tasarımı için iyi bir ilham olacaktır.

Kun Society

7.3

FOOD

6.5/10

MUSIC

7.0/10

SERVICE

7.5/10

AMBIANCE

8.0/10