İstanbul En İyi Restaurantlar

J Burger, 1977’den günümüze tam 41 yıldır aynı yerde (Çiftehavuzlar) misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Bu kadar uzun zamandır aynı yerde ve her gün artan bir ilgiyle burayı ayakta tutan en önemli özelliğinin “hiç değişmeyen lezzeti” olduğunu söylüyor sahibi. Biz de buna kesinlikle katılıyoruz ve ekliyoruz “kendilerine özel sosları”.

J Burger sabah saatlerinden akşam saat 22:00-23:00’a kadar hizmet vermektedir; ancak günlük olarak kendi hazırladıkları ekmekleri kullandıkları için ekmek biterse hamburger de bitti demektir. Bu yüzden bu lezzeti kaçırmamak için çok geçe kalmamanızı öneririz. Buraya günün hangi saatinde giderseniz gidin ızgarada hamburger köftesi ve ekmeği görmemeniz mucize olur. Günün hiçbir saati boş durmayan bir mutfağı olan ender yerlerdir biridir heralde J Burger. Hem bu hareketli mutfağı hem de hamburgerlerin hazırlanışını izleyerek ızgaradan çıktığı gibi bütün sıcaklığıyla bu muhteşem lezzeti tatmak için barda oturmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Ancak barda otururken önünüzden geçen her farklı lezzeti tatma isteğinden kendinizi alıkoyamayabilirsiniz. Bizden söylemesi…

Bize göre buranın hamburgerlerini bu kadar lezzetli yapan en önemli özellikleri; kendi hazırladıkları harika ekmekler ve soslar. Bu yüzden bütün hamburgerlerinin lezzetli olduğunu söyleyebiliriz; ancak bizim favorilerimiz cheeseburger, beefburger ve son zamanlarda da tavukburger. Hamburgerler büyük ve küçük olarak 2 boyutta hazırlanabiliyor; ancak bizim tavsiyemiz küçük boy tercih edip daha çok çeşit tatmak. Hatta 2 kişi iseniz, yarım yarım bölüşüp daha da fazla çeşidin tadına bakabilirsiniz.

Hamburgerlerin olduğu kadar patateslerin de hakkını vermek gerekir. Sıcacık, çıtır çıtır patatesleri ağzınızı yakarken bile yemekten kendinizi alamayacağınız türden. Bu patatesleri daha da lezzetli hale getiren şey ise J Burger’in kendine has muhteşem sosları. Burada normal ketçep mayonez bulamazsınız. Patatesin yanında kendilerine özel tarifleri ile hazırladıkları sosları servis ediyorlar ve sadece bu soslar için bile buraya gelen çok fazla misafirleri var. Normal patatesin dışında bir de sosisli patates yapıyorlar ki bu da kesinlikle denenmesi gereken bir başka lezzet bize göre. Üzerinde bolca erimiş kaşarla servis edilen sosisler altındaki patateslerle adeta lezzet cümbüşü oluşturmuş.

Soslar

Son olarak biz bu lezzetlerin yanında içecek olarak kendi yaptıkları ayranı tercih ediyoruz ve çok yakıştığını düşünüyoruz, bu yüzden size de denemenizi tavsiye ederiz.

J Burger Harita Konum & Telefon

J Burger Telefon Numarası

(0216) 369 49 70

J Burger Harita Konum

J Burger

8.6

FOOD

9.5/10

SERVICE

9.0/10

MUSIC

7.0/10

AMBIANCE

9.0/10