İş çıkışı günün yorgunluğunu atıp lezzetli bir yemek eşliğinde keyifli zaman geçirebileceğiniz İstanbul’da merkezi konumda bulunan 5 restaurantı sizin için listeledik.

1-Suvla

Çanakkale’nin Kabatepe bölgesinde yetişen üzümlerinden üretikleri şaraplarıyla en önemli şarap üreticilerinden biri olan Suvla, yemekleriyle de bir o kadar iddalı. Menüsündeki lezzetli yemeklerin dışında haftalık olarak belirledikleri her gün değişen özel hazırladıkları yemeklerin tadına muhakkak bakın. Kanyon’un teras katında yer alan restaurant, bütün günün yorgunluğunu atmak ve keyifli bir yemek yemek için listenize almanız gereken yerlerin başında geliyor. Özellikle bahçesinin gerçekten çok keyifli olduğunu söylemeden geçemeyiz.

2-Parle

Zorlu’nun meydan katında yer alan restaurantlardan biri olan Parle yemeklerinin lezzeti, sunumu, servis kalitesi ve atmosferi ile diğer restaurantların önüne geçmeyi başarıyor. Yeri itibariyle merkezi bir lokasyonda bulunan Parle’nin haftaiçi iş çıkışlarında lezzetli ve keyifli bir yemek için çok iyi bir alternatif olduğu görüşündeyiz. Gece saat 02:00 ‘a kadar açık olan mekanda geç saatle kadar oturup uzun uzun sohbet edebilirsiniz.

3-The Populist

Populist, İstanbul’da biri Bomontiada diğeri ise Bebek’te bulunan 2 şubesiyle müşterilerine hizmet veriyor. Bize göre Bebek şubesi, gerek ortamı gerekse servis kalitesiyle Bomontiada şubesine göre çok daha başarılı. Bebek şubesi’nin Bomontiada’ya göre daha sakin olması hafta içi günün yorgunluğunu atmak için daha iyi bir alternatif. Yemekleri genel olarak lezzetli; ancak kendilerine özel hazırladıkları patates kızartmasının ve yanında getirilen sosların (özellikle Chipotle sos) tadına bakmayı unutmayın. Ayrıca, Go Mongo severlerin özlediği bir lezzet olan mangolu sufleyi burada bulabilirsiniz. Son olarak, bizim tavsiyemiz üst katta oturup keyifle dizayn ettikleri mekanın tadını çıkarmanız.

4-Freya

İstanbul En İyi Restaurantlar

2018 yazının başında açılan Freya, Akaretler’e yeni bir heyecan getirdi. Sürekli değişen kokteyl menüsü, Freya’ya sürekli uğramak için en önemli sebeplerden. Servis kalitesi ve ambiansı gerçekten çok başarılı. Yemekleri de ortalamanın üzerinde diyebiliriz. Yoğun bir iş gününün ardından kokteyl ve yanında ufak atıştırmalarla günün yorgunluğu atmak için bir yer arıyorsanız, Freya kesinlikle sizi tatmin edecektir. Hafta içi ve hafta sonu düzenledikleri partilere göz atarak giderseniz belki sevdiğiniz bir DJ performansı ile muhteşem bir akşam geçirebilirsiniz.

Detaylı inceleme yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.

5-The Steeve

İstanbul En İyi Restaurantlar

Kanyon’a yeni bir heyecan getiren The Steeve, konum olarak merkezi bir yerde olması sebebiyle iş çıkışı tercih edebileceğiniz mekanlardan biri. Intema Yaşam’ın içinde bulunun samimi ve sıcak bir havası olan bu restaurantın servis kalitesi bir çok restauranta göre oldukça iyi. Yemekleri ise alışkın olduğumuz lezzetlere yöresel hava katılmış hissi uyandırdı bizde; ancak lezzet konusunda biraz daha iyi olmasını beklerdik. Yine de kesinlikle denenmesi gereken yerlerden biri olduğunu düşünüyoruz, özellikle hafta içi iş çıkışında gitmek için çok ideal bir restaurant.

Detaylı inceleme yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.