İstanbul En İyi Restaurantlar

İstanbul’da hızlı ama lezzetli bir şeyler yemek istiyorum dediğinizde tercih edebileceğiniz birbirinden lezzetli yemekleri olan 5 mekanı sizler için bir araya topladık.

1-J Burger

J Burger

J Burger tam 41 yıldır aynı yerde, günden güne artan bir ilgi ama hiç değişmeyen lezzeti ile misafirlerini ağırlıyor. Günlük olarak kendi hazırladıkları ekmekler ile kendilerine ait muhteşem sosları, buranın en iyi hamburgerciler listesindeki yerini kimseye kaptırmamasındaki en önemli faktörler bize göre. Hamburgerlerinin yanı sıra çıtır çıtır patateslerine ve yine kendi yaptıkları ayrana da değinmeden geçmek olmaz. Günün her saati yoğun olan J Burger’e gitmek için çok geç saate kalmayın deriz; çünkü günlük hazırlanan ekmekler biterse hamburgeri yiyemeden dönmek zorunda kalabilirsiniz. Bir başka önerimiz de; hamburgerleri birlikte gittiğiniz kişi ile yarım yarım bölüşerek daha çok çeşit tatmanız! 

Detaylı inceleme yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

2-Zula

Zula

Harbiye’de bir ara sokakta küçük bir dükkanda az ama öz menüsüyle misafirlerinin gönlünü kazanan bir yer Zula . Menüsünde sadece taco, burger ve hotdog seçenekleri bulunan mekanda yediğiniz her şeyin lezzetli olacağı kesin; ancak hamburgerin yeri bir başka. Hamburgerin ekmeğinden içi sulu köftesine tam anlamıyla bir lezzet harikası. Mekan küçük olduğu için yoğun saatlerde yer bulmak zor; ama servisin hızlı oluşu ve gelen misafirlerin de çok uzun süre oturmayışından dolayı kısa bir bekleyişin ardından masanıza geçip bu lezzetli yemekleri tadabilirsiniz. 

3-Miss pizza

Miss Pizza

2009 yılının sonlarında Şişhane’de açılan ufak ama sevimli ikinci şubesi ile hizmet vermeye başlayan Miss Pizza, odun ateşinde pişirilen pizzaları ile en iyi İtalyan restaurantlarına şapka çıkarttıracak bir yer. Menüsündeki bulunan onlarca seçeneğin arasından bir tane pizza seçmek gerçekten zor; bu yüzden birlikte gittiğiniz kişilerle paylaşarak birden fazla çeşidin tadına bakabilirsiniz. Bu sevimli mekanda, keyifli sohbetler eşliğinde mükemmel pizzaların tadına bakıp güzel bir akşam yemeği yemek için gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

4-Metet

Metet

İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan Kanlıca’da bulunan Metet közde pişen döneri ile gönüllerimize taht kuruyor.Sıcacık tandırlarında pişirdikleri lavaş ekmeklerini ve aynı zamanda anne patatesi diye tabir edilen ev yapımı patateslerini muhakkak tadın.Son olarak döneriniz ile birlikte mutlaka meşhur kanlıca yoğurdu istemeyi unutmayın.

5-Kardeşim mantı

Kardeşim Mantı

Uzun yıllardır Emirgan’da misafirlerini ağırlayan Kardeşim Mantı, lezzeti ile adından oldukça söz ettiren ve bir gelenin bir daha muhakkak uğradığı bir mekan. Menülerinde çorba, çıtır mantı, klasik mantı ve yaprak sarma bulunuyor. Karışık olarak isimlendirdikleri, çıtır ve klasik mantıyı yarımşar porsiyon olarak birlikte servis ettikleri bir seçenekleri de mevcut. Mantının üzerine serpmek için masalarda bulunan keş peyniri ve ceviz karışımının kattığı lezzet gerçekten denemeye değer.