İstanbul En İyi Restaurantlar

Hafta içi iş çıkışı veya hafta sonu yemekten önce manzaraya karşı keyifli bir kokteyl içmek istediğinizde tercih edebileceğiniz, İstanbul’da güzel manzaralı olan 5 kokteyl mekanını sizler için bir araya getirdik.

1- MSA’nın Restoranı

İstanbul En İyi Restaurantlar

Emirgan’da Sakıp Sabancı Müzesi’nin içinde yer alan mekan, MSA’nın eğitim restaurantı. Burada eğitim akademisindeki eğitmen ve öğrenciler çalışarak müşterilere hizmet veriyorlar. Bunu tattığınız bütün yiyecek ve içeceklerden de anlayabilirsiniz. Her biri birbirinden güzel ve farklı tattaki yemeklerin yanısıra kokteylleri de gerçekten denemeye değer. Etkileyici boğaz manzarasına karşı keyifle kokteyllerinizi yudumlarken yanına “Popcorn Karides” söylemeyi de unutmayın!

2- 16Roof (Swissotel the Bosphorus)

İstanbul En İyi Restaurantlar

Swissotel the Bosphorus’un terasında yer alan mekan, ilk girildiği andan itibaren manzarasıyla misafirlerini büyülüyor. Arkanıza yaslanıp oturduğunuz yerden İstanbul Boğazı’ını izlerken içeceğiniz kokteyller, keyfinize keyif katacak. Kokteyllerin yanında atıştıracağınız yemeklerden de aynı şekilde keyif almanız kaçınılmaz; çünkü gerçekten lezzetli bir mutfağa sahip. Yaz aylarında neredeyse haftanın her günü düzenledikleri partilerle, eğlenceli bir akşam geçirmek için hafta içi veya hafta sonu planlarınızın arasına girmeyi kesinlikle hak ediyor!

3- Glens Roof

İstanbul En İyi Restaurantlar

Glens, Nişantaşı’nda hem cadde üstü restaurantı hem de roof konseptiyle 2018 yazının sonlarına doğru hayatımıza girmiş olsa da, kısa sürede yoğun ilgi görerek ağırladıkları misafirlerinin gözdesi olmayı başardı. Muhteşem manzarası, lezzetli yemekleri ve kendilerine özel kokteylleri ile kesinlikle denenmesi gereken yerlerden biri bize göre. Hava kararmadan gidip güneşin batışını izlerken koktelylleri denemeyi ve yanında atıştırmalık olarak “Kadayıfa Sarılı Karides”i söylemeyi unutmayın! 

Detaylı inceleme yazımız için buraya tıklayın.

4-Monkey 

İstanbul En İyi Restaurantlar

2018 yazının başında Şişhane’de İKSV binasının en üst katına açılan Monkey, kısa sürede adını duyurarak popüler olmayı başardı. Boydan boya Haliç manzarasını izlerken, güzel kokteyller ve müzik eşliğinde ister sohbet isterseniz dans edin.  Kokteylleriniz ile birlikte, “Taco Department” tarafından hazırlanan lezzetli tacoların tadına da bakabilirsiniz. Hafta içi veya hafta sonu belirli günlerde düzenledikleri partileri takip ederek, sevdiğiniz DJ’lerin performansları eşliğinde keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. Küçük bir yer olduğu için gitmeden önce aramanızı öneririz. Bizim tavsiyemiz Monkey’e gittiğiniz gün , güneşi burada muhteşem manzara ile batırmanız.

5-Pero 

İstanbul En İyi Restaurantlar

2017 yılının başlarında Yeniköy’de boğazın tam kenarında misafirlerine kapılarını açan Pero, muhteşem manzarasından dolayı saatlerce oturduğunuz koltuktan kalkamayacağınız bir mekan. Denizin tam kenarında otururken manzaranın verdiği huzur ve keyifle zamanı unutabilirsiniz. Öğlen saatlerinde gidip, akşam yemeği öncesinde kokteylinizi yudumlarken “Çıtır Karides” veya patates kızartması atıştırabilirsiniz. Biz bu ikiliyi kokteyl yanında çok seviyoruz, sizin de denemenizi öneririz.