İstanbul’un her yeri ayrı güzel ve sürprizlerle dolu. Her mevsimi ayrı güzel her saati farklı bir keyif. Kaçamak yapmak için şehirden çok da uzaklaşmanıza gerek yok, evet,  aslında şehrin kalbi dediğimiz yerlerde o kadar güzel yerler var ki şaşırmaya hazır olun.İstanbul’daki butik otelleri sizler için derledik.

Listemizin ilk sırasında gelen Otelimiz;

1-Sumahan On The Water

Sumahan On The Water - Oda
Sumahan On The Water – Oda

13 adet odası bulunan Sumahan On The Water şehrin kesinlikle gizli kalmış en güzel oteli. Odalar Loft şeklinde olup, alt katı oturma odası üst katı ise yatak odası ve keyif yapabiliceğiniz harika bir küvet mevcut. Özellikle kış aylarında çok keyifli olan Sumahan’da, şömine karşısında dışarıda yağan karı harika bir şarap eşliğinde izleyebilirsiniz. Gittiğinizde burayı daha önce nasıl keşfetmedik diye kendinizi suçlamaya hazır olun.

Sumahan On The Water - Oda Manzarası
Sumahan On The Water – Oda Manzarası

Evet yukarıdaki resim odanızdan adımınızı dışarıya attığınız an karşılaşacağınız manzara. Otelin kendi iç dekoru ve ambiyansı kesinlikle görülmesi gerek. Dilerseniz yine hemen odanızın yanında kendi restaurantı olan Sumahan On The Waterda denemeye değer lezzetli yemekleri tadabilirsiniz.

2-Vault Hotel Karaköy

Vault Hotel Karaköy - Bina
Vault Hotel Karaköy – Bina

Bankalar caddesi üzerinde bulunan Vault Hotel Karaköy, öncelerde Deutsche Bank’ın daha sonra Sümerbank’ın kullandığı binada günümüzde harika bir otel olarak müşterilerine hizmet vermektedir.

Otel’in her yerinde tarihi doku ve miraslara rahatlıkla rastlayabilirsiniz, hatta hala kullanımda olan eski usül asansörü de dilerseniz kullabilirsiniz. Odaların içinin de yine tarihi dokuya uygun olması çok hoş düşünülmüş. Yüksek katlarda başlayan güzel oda manzaraları size İstanbul’u bir kez daha sevdirecek. Geniş ve ferah odalar sizi konaklamanız boyunca memnun edecek bir butik otel.

Vault Hotel Karaköy - Oda
Vault Hotel Karaköy – Oda

Tarihi dokusunun ve ruhunun bozulmadan bu kadar hoş bir otelin müşterilerine kapısını açması çok güzel bir değer. Turistler için kesinlikle tavsiye edilebilecek bir otel Vault Hotel Karaköy.

Vault Hotel Karaköy - Tarihi Kasa
Vault Hotel Karaköy – Tarihi Kasa

3-Georges Hotel Galata

Georges Hotel Karaköy - Roof
Georges Hotel Galata – Roof

Galata kulesine 500 metre mesafede harika bir sokakta bulunan Georges Hotel Galata, içeriye girdiğiniz an sizi şehirden soyutlayıp harikalar diyarına götürecek. Modern bir havası olan Georges, Fransız-stili bir tasarıma sahip. Her şey müşteri memnuniyeti için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

Georges Hotel - Oda
Georges Hotel – Oda

İlkini yazdığımız İstanbul’da Güzel Manzaralı 3 Butik Otel yazımızın devam serisini ilerleyen haftalarda sizler için yeni yerler ile yazacağız. Diğer Konsept Listelerimiz’i incelemenizi tavsiye ederiz.