Ülkemizde her gün daha popüler hale gelen yemeklerden biri olan Sushi için sizlere özel en iyilerini sıraladık. Genel olarak herkesin sushilere karşı önyargısı olsada, size hazırladığımız liste ile bu önyargıları yıkacağımıza inanıyoruz ve artık sizlerin de severek yiyeceğiniz bir yemek haline geleceğini düşünüyoruz. Listemizi hazırlarken titizlikle seçtiğimiz mekanları, her zaman olduğu gibi bizler daha önceden bir çok kez gidip denedikten sonra sizlerin beğenisine ve ilgisine sunuyoruz.

1-Zuma

Zuma İstanbul şubesi Ortaköy’den İstinye Park’a taşınması ile daha uğrak bir yer haline gelerek bizlere Japon Mutfağı’nın en güzel lezzetlerini yeni yerinde sunmaya devam ediyor. Ambiyansı ile bizleri büyüleyen Zuma, sushilerini bir sanat eseri edası ile hazırlıyor. Zuma’nın müdavimleri bilir ki, ilerleyen saatlerde yemek keyfi kendini yavaşca müzik keyfine bırakır.

2-İnari Sushi Omakase

İstanbul’da biri Kuruçeşme diğeri ise Vadi İstanbul’da bulunan 2 şubesi ile hizmet veren İnari Omakese, müşterilerine keyifli dakikalar geçirtirken aynı zamanda harika sushilerini ve yemeklerini sunuyor. Japon mutfağı konseptli olan İnari Omakase günün her saati gitmek için uygun bir mekan.

3-İoki

Anadolu Yakası’nda da olması ile o bölgede yaşayan insanların gözde sushi restaurantı olan İoki’nin kendine has yorumu ile yarattığı sushileri muhakak tadın. 3 şubesi bulunan İoki, Kandilli, Ulus ve İstinye’de hizmet veriyor. Günün her saati gitmeye uygun bir mekan olan İoki, kesinlikle sizi pişman etmeyecek.