İstanbul En İyi Restaurantlar

Özel günlerinizde ya da haftasonu şehirden uzaklaşmak istediğiniz zamanlarda tercih edebileceğiniz İstanbul’a yakın 3 güzel tatil yerini sizler için bir araya topladık.

İhtiyacınız olduğu an bulmak zor oluyor İstanbul’dan kaçacak yerleri , biz de farkındayız; o yüzden bu yazımızı favorilerinize kayıt edin !

1- Grandma’s Wonderland

Grandma’s Wonderland

Silivri’de, İstanbul’a yaklaşık 1.30 saat uzaklıkta olan bir çiftlik evi Grandma’s Wonderland. Lezzetli yemekleri, keyifli oturma alanları, şömineli odaları ve muhteşem hizmet kalitesiyle burada unutulmaz bir haftasonu geçirebilirsiniz. Her mevsim ayrı tat veren çiftliği, kış aylarında dışarıda kar yağarken şömine karşısında şarabınızı yudumlamak için, yaz aylarında havuzdan çıktıktan sonra hamakta keyif yapmak için, sonbahar aylarında bağbozumuna katılıp şarap üretimini görmek için, ilkbaharda ise bahçeden kendi topladığınız sebzelerle muhteşem yemekler yapmak için ziyaret edebilirsiniz.

2- Barbare Bağları – Barbaros Bağ Evi

Barbare Bağları – Barbaros Bağ Evi

Tekirdağ’da Barbare Bağları içinde yer alan Barbaros Bağ Evi’ne İstanbul’dan yaklaşık 2.30 saatte ulaşabilirsiniz. Kendi üretimi olan şaraplarının tadına bakarken bağ manzarasının keyfini çıkarabilir, Cumartesi günleri düzenlenen şarap tadım eğitimi ve şaraphane gezisine katılarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/BpZIrLsln28/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Barbare Bağları – Barbaros Bağ Evi’nin Real Deal Meal tarafından yapılan detaylı seyahat yazısı buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz

3- Casa Lavanda

Casa Lavanda

Şile’de bulunan Casa Lavanda Butik Otel’e İstanbul’dan 45 dakikada ulaşarak şehirden fazla uzaklaşmadan keyifli bir haftasonu geçirebilirsiniz. Gündüz doğanın tadını çıkarabilir, masaj yaptırarak yorgunluğunuzu atabilir, aşkam romantik ve lezzetli bir yemeğin ardından şömine karşısında sohbetinize devam edebilirsiniz.