İstanbul En İyi Restaurantlar

İstanbul’da eskisi kadar sıklıkta, özellikle yabancı markalı Fine Dining Restaurant açılmasada mevcudiyetini koruyan ve bizim favorilerimiz arasında olan İstanbul’daki en iyi Fine Dining restauranlarından 5 tanesini sizin için listeliyoruz.

1-Spago

İstanbul En İyi Restaurantlar

Wolfgang Puck’ın eseri olan Spago’nun İstanbul şubesi, menüsünde ülkemize özel yemeklerinde yer alması ile Fine Dining anlamında tüm duyularınızı tatmin edecek bir restaurant. Şehir manzarasına hakim olan lokasyonu ile de yemeklerinizi yerken sizlere keyifli bir manzara eşlik edecek.

2-Mürver

İstanbul En İyi Restaurantlar

Karaköy Nova Otel’in Roofunda bulunan Mürver, bize yerli Fine Dining tecrübesi ve lezzetini ziyadesi ile yaşatıyor. Kendine has sunumları ve yemekleri ile müşterilerini en iyi şekilde ağırlıyorlar. Yemekten önce yaratıcı kokteyllerini denemenizi tavsiye ederiz.

3-La Petite Maison

İstanbul En İyi Restaurantlar

İstinye Park’ın içinde Fransız Mutfağı harikası olan La Petite Maison güzel bir akşam yemeğinizde sizi kesinlikle mutlu edeek bir tercih. Kaz ciğerinden unutamayacağınız risottoya muazzam bir lezzet yolcuğu yaşayacaksınız. Sommelier’in tavsiyelerine kulak vermenizi öneririz.

4-Cecconi’s

İstanbul En İyi Restaurantlar

Soho House’un içinde yer alan Cecconi’s, İtalyan Mutfağı’nın lezzetlerini sade ve şık görünümü ile misafirlerine sunuyor. Özellikle bahçesi açıkken gitmek harika bir tercih olacaktır. Kendinizi evinizde gibi hissetiren Cecconi’s şehrin en iyilerinden.

5-Toi

İstanbul En İyi Restaurantlar

 
İsmet Saz’ın şefliğinde ve sahipliğinde leziz yemek garantili Toi İstanbul, Fine Dining için uğranılması şart mekanlardan. Bilgili ve ilgili garsonların yanı sıra Sommlier’inde bir o kadar işini zevkle ve özenle yaptığını söylemeliyiz. Ne yazık ki bütün yemekleri tek seferde yiyip deneyemeyeciğiniz için bir kaç defa giderek bu lezzetlerden eksik kalmamanızı tavsiye ederiz.