İstanbul En İyi Restaurantlar

Nişantaşı’nda eksikliğini hissettiğimiz Roof açığını ziyadesi ile kapatan Glens, tartışmasız çok kısa sürede kulaktan kulağa yayılarak yer bulmanın zorlaşacağı yerler arasına girecek. Lucca’nın tanıdık simalarından Cevat Yıldırım Glens Nişantaşı’nın başında. Yılların kazandırdığı hizmet kalitesini ve standardını en güzel şekilde uyguluyor yeni mekanına. Biz ilk gittiğimizde, henüz Roofta hizmet vermiyorlardı.Caddenin üzerindeki Beymen Brasserie andıran Restaurant & Bar ilerleyen saatlerde ise Club’a dönüşen yerde oturmuştuk ve ilk yemeklerimizi yemiştik.Daha sonra tekrar gittiğimizde Roof’ta oturarak çok farklı bir haz ve deneyim yaşadık.Nish Palas Otel’in hem giriş yani cadde bölümünde hem de Roof’unda olan Glens keyifli dakikalar geçirmek için harika bir yer. Tabi Roof’un kış mevsiminde de hizmet vermesi harika.


Öncelikle söylemek gerekir ki kokteyller gerçekten bir sanat eseri. Menüde Glens’e ait bir çok Signature kokteyl bulabilirsiniz. Hepsi birbirinden ilginç doku ve tatlara sahip içkiler. Roofta manzaranın keyfini çıkartırken bu kokteyllerden denemenizi kesinlikle tavsiye ederiz.


Sırada ise tabii ki yemekler var.2 defa gittiğimiz Glens’de her şeyin tadına bakıp hiçbir lezzeti kaçırmamak için farklı yemekler denemeye özen gösterdik.

Yemeklerimize eşlik etmesi için tercih ettiğimiz şarap; ANAXAGORAS / Chardonnay – Rekolte 2017 / 7 BİLGELER.

Öncelikle bazı fotoğrafların kalitesi ve görünüşü için affınızı istiyoruz, ilk gittiğimizde bazı yemeklerin fotoğraflarını yerken çektik; çünkü aklımızda  bu fotoğrafları online bir platformda herkesle paylaşmak yoktu, o yüzden kusurumuza bakmayın. 

İlk siparişimiz başlangıçlardan Dana Carpaccio oldu. Tam da hayalimizdeki gibi, leziz ve diri cherry dometesler, taze roka ve parmesan ile servis edildi. Carpaccio’nun lezzeti ortalama üzeriydi; bize göre tatmaya değer bir başlangıç.

Sıradaki tercihimiz ise, görünce Go Mongo’yu hatırlayanların göz yaşlarını tutmakta zorluk yaşayacakları bir yemek. Üzeri kendi yaptıkları sweet chili sos dressingli Kadayıfa Sarılı Karides. Bu sos sanırım ülke sınırları içerisinde yediğimiz en iyi soslardan. Karidesler taptaze jumbo boylardan tercih edilmişti ve açıkcası sadece bu muazzam Kadayıfa Sarılı Karides için hiç üşenmeden buraya gidilir.Siparişi verirken yanına muhakkak ekstra sweet chili sostan rica edin ve dip sos olarak kullanın, bizden söylemesi.

Sıradaki yemeğimiz, garsonumuz bize tavsiye ettiği bir lezzet.4 adet servis edilen, içinde közlenmiş patlıcan bulunan kızarmış paccheri ve yanında servis edilen Burrata peyniri ile cherry domateslerin lezzetlerini birbirine çok yakıştırdık.Gerçekten daha önce tatmadığımız bir tattı ve denemeye değer bir lezzet olduğunu düşünüyoruz. Yemek sunumlarında zarifçe düşünülmüş detaylar kullanıp aşırıya kaçmamış olmaları bizim hoşumuza gitti.

Bizden 10/10 alan diğer bir lezzet ise; Patates kızartması, evet patates kızartması.Başlıca sebebi ise; aşırıya kaçmamış sarımsak esansı, trüf yağı ve ince kıyım maydanozun çok güzel bir şekilde harmanlanmış olmasıydı. Yukarıda da belirttiğimiz gibi ketçap ve mayonez yerine sweet chili sosu kullanın muhakkak. 

Ana yemeklere geçerken ilk tercihimiz Deniz Mahsüllü Linguine  oldu ve klasikleşmiş haline gelen domates sos ile servis edildi. Malzemeden kaçınılmayan Linguine’nin sosu üzerine biraz daha eğilinirse çok daha iyi bir lezzet oraya çıkacağına inanıyoruz. Bu tarz makarna içine girmiş deniz mahsüllü ürünlerde, kurutulmuş domates çok yakışan bir lezzet. 

Klasik bir Izgara Antrikot tabağı ile yemeğimize devam ediyoruz. Servis edilen et gayet başarılıydı. Yanında isteğimiz üzere getirilen fırınlanmış patates, bize İngiltere’nin lezzetli patateslerini anımsattı ve tabii ki olmazsa olmaz ızgara kuşkonmaz da tabakta yerini almıştı.

Yemeğimizi bir İtalyan klasiklerinden olan Tiramisu ile sonlandırmaya karar verdik. Bu tatlıya farklı bir yorum katılması hoşumuza gitti, lezzet ve kıvam da çok yerindeydi bize göre.

4 mevsim boyunca hem Roof’a hem de giriş kattaki restaurant&bar’a sıklıkla uğrayacağımız kesin. İlerleyen haftalarda inanıyoruz ki kendilerine çok şey katıp kendilerini daha da geliştirecekler. Biz genel olarak çok keyif aldık ve tanıdık simaların olması da ayrı bir güzellikti tabii.Başarılar diliyoruz.

Glens

8.4

FOOD

8.0/10

SERVICE

9.0/10

MUSIC

8.0/10

AMBIANCE

8.5/10