İstanbul En İyi Restaurantlar

Akaretler’in, İstanbul’un en güzel yerlerinden biri olduğu gerçek. Bu güzelliğe yakışmaya çalışan bir mekan Freya Akaretler.Tanıdık simaların bulunduğu ekibiyle hizmet kalitesinden ödün vermeden yenilikçi bir anlayışla misafirlerini ağırlıyor. Sabah kahvaltı ile başlayan mekan, ilerleyen saatlerde akşam yemeğinin ardından Gece Kulübü olarak hizmet veriyor.  Her haftasonu kaliteli Dj performansları mevcut, programı Freya’nın kendi Instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

 Her hafta değişen kokteyl menüsü ile Bar, yeni  haftaya 20 yeni kokteyl ile başlıyor. Biz 3 kokteyl denedik; sunum şekillerini ve karışımlarını beğendik. Menü klasik dünya menüsü, fakat kendi yorumlarını kattıklarını yemekler var. Dekorasyon ise Art Deco havasını andırıyor; fakat aynı zamanda barın üzerinden sallanan avizelerle bize avangard bir havada sezdiriyor.

Yemeklere geçerken ilk tercihimiz Roka Salatası oldu.Servis için kullandıkları tabaklar hoş bir tercih olmuş. Kuşkonmaz,domates ve parmesan ile servis edilen salata, malzeme kalitesinden dolayı ortalamanın altında.

Devamında sipariş ettiğimiz Teriyaki Soslu Bonfile Dilimlerinin sunumu ve üzerine serpiştirilmiş susamları beğendik; fakat yine malzeme kalitesinden dolayı 6/10 veriyoruz. Ancak et biraz daha iyi olsaydı rahatlıkla 8/10 verebilirdik.

Mekanın servis kalitesi gayet iyiydi. Garsonlar ilgili ve aynı zaman menü hakkında bilgililerdi. Biliyorsunuz ki bu iki kombinasyonun bir arada olması zor bulunan bir durum. Penne Arrabiata sıradaki tercihimiz oldu. Zeytinlerin bütün halde yemeğin içine koyulması bize biraz ilginç geldi. Çekirdikleri alınarak koyulsaydı daha iyi olabilirdi. Penne istediğimiz gibi diriydi,  yani ne çok yumuşak ne de çok sertti.

Freya Akaretler incelememizin başında da belirttiğimiz gibi Dünya Mutfağı konseptli bir menüye sahip. Biz de tercihimizi yerel tatlarımızdan olan Çökertme Kebabından yana kullandık. Bize göre ortalama standartta bir yemekti ve daha özenle hazırlanıp servis edilebilirdi. Köftelerin daha öncede ızgara edilmiş gibi bir tadı ve hali vardı. Domates sosu ve yoğurt patates kombinasyonu lezzetliydi.

Bitirişi gerçekten bizi lezzeti ve dengesiyle şaşırtan, tatlı anlamında bizi ziyadesiyle tatmin eden, üzeri kadayıflı içi çilek ve oreo ile doldurulmuş muhallebi ile yaptık.

Şehrimizde heyecanını yitirmeyen bir sektör varsa, oda kesinlikle Restaurant ve Eğlence sektörü. Biri kapanıp diğeri açılsada, açılan her yeni yer bizi farklı dünyalara götürüyor. Biz inceleme yazılarımızı yıkıcı bir düşünce yapısı değil yapıcı bir düşünce yapısı ile yazıyoruz.

Freya

7.5

FOOD

7.0/10

SERVICE

8.0/10

MUSIC

7.5/10

AMBIANCE

7.5/10