Şarap ile ismi bütünleşmiş biri olan Levon Bağış ve arkadaşı Mesut Akşar‘ın tüm bilgi ve tecrübeleri ile açtıkları yeni mekanları Foxy, açıldığı ilk gün listemize girdi.

Açıldığı ilk hafta gitme fırsatı bulduğumuz Foxy Karaköy, ilk olarak ambiyansı ile bizleri kendine çekti. Kendinizi kapıdan içeri girdiğiniz an itibari ile Karaköy’ün o kaos ortamından uzaklaşmış hissediyorsunuz.

Tam tahmin ettiğimiz gibi harika bir şarap menüsü ile bizi karşılayan mekanda, gayet keyifli bir akşam geçirdik. Servise gelecek olursak, çok iyi diyemeyiz; fakat tatmin edici bir servis kalitesi mevcut. Mekanın içerisinde bulunan masa sayısı çok fazla olmamak ile beraber bize göre yeterli ve sıcak bir ortam oluşturmuş. Perşembe akşamı ve yeni açılan bir mekanda, akşamın ilerleyen saatlerinde masaların tamamının dolmuş olması, gerçekten takdir edilesi bir durum.

Yediğimiz yemeklere gelecek olursak, açıkca söylemek gerekirse beklentimizin altında bir lezzet ile karşılaştık. Sorunu lezzetsel olarak tanımlamamız mümkün. Yediğimiz yemekler iyi düşünülmüş olsa da, ne yazıkki lezzetleri bekletimizin altında ortalama seviyede yemeklerdi.

Menü ve Puanlamalar

Humus ve Lorlu Ot Salatası
Et Tartar ve Rus Salatası
Kızarmış Karnabahar ve Nar Ekşisi
Marina Levrek ve Mandalina Sos
Chamlıja/Family Estate – Istranca Bağları
Foxy Karaköy Menü

Adres ve İletişim

Websitesi

http://followthefoxy.com/

Adres

Hacımimi, Necatibey Cd. No:91, 34425 Beyoğlu/İstanbul
(0212) 243 00 05

FOXY

7.6

FOOD

7.5/10

MUSIC

7.5/10

SERVICE

7.5/10

AMBIANCE

8.0/10