Eminönü’nde tarih kokulu sokak ve caddelerde gezerken gözünüzün önünde bir sıra belirecek ve işte o Dönerci Şahin Usta’nın dönerini yemeyi bekleyen müşterilerin sırası. Sıranın en büyük sebebi servisin birer birer yapılması. 1 kişi döneri kesiyor diğer kişi döneri hazırlayıp size veriyor. Yani zaten 10 kişi aynı anda döner istese 10 dakikalık bir sıra oluşacaktır. Fakat hepimiz biliyoruz ki sıra olan yerde abartılmış bir ilgi her zaman daha fazladır.

Sırada beklerken çok fazla turistin de buraya dahil olduğunu görebilmek mümkün. Uludağ Kebapçısı Cemal & Cemil Usta’da daha önce döner yediyseniz eğer, dönerin eti tam olarak öyle yapılmış. Yani arasında dönercilerde sıkça gördüğümüz yağlı vıcık vıcık döner değil.

Yemek ve Puanlama

Pide ve Ekmek seçeneği ile siparişinizi verebiliyorsunuz. Eğer orjinali gibi dilerseniz Tırnak Pide, domates, soğan ve kırmızı pul biber ilave ediliyor. Porsiyonlar yeterli ve doyurucu. Oraya gittiğinizde ayakta bekleyip ayakta yemek isterseniz deneyebilirsiniz. Onun dışında çok farklı bir lezzet beklemeyin.

Eğer illa da Eminönü’nde Döner yemek istiyorum diyorsanız size Zümrüt Büfe’yi tavsiye edebiliriz, en azından oturarak beklemeden aynı lezzetde bir döner yerseniz.

Harita ve Adres

Dönerci Şahin Usta

7.2

FOOD

7.5/10

SERVICE

7.0/10

AMBIANCE

7.0/10