Cunda’nın tabiri caizse bir avuç kadar yer olduğunu düşünürsek içerisindeki harika lezzetleri bulmak çok da zor olmuyor. Türkiye’nin en keyifli yerlerinden olan Cunda’da sahil şeridinde bulunan Bay Nihat, buranın en iyi restaurantlarından bize göre. Sahil bölgesi olması sebebi ile taptaze balıkları ve en güzel balık mezelerini bulabildiğimiz Cunda, bizleri sevgi ile kucaklaması için Bay Nihat’ı bir elçi olarak seçmiş.

Akşamımıza Roka Salatası siparişi ile başlıyoruz. Taptaze rokanın kullanıldığı salatamızda üzerine ekstra nar ekşisi dökerek lezzetini dahada katladık. Domates ve kaşar rendesi bulunan Roka Salatamıza 9/10 RDM Puanı veriyoruz.

Levrek Marin balık restaurantlarının vazgeçilmez bir mezesi haline geldi artık, Bay Nihat’da kendine has yorumu ile hazırlayarak servis ettiler. Taze nane ve fesleğen çok fresh bir tat katarak Levrek Marin’e gerçekten yakışmış. Mezemize puanımız 8.5/10. 

Soğuk mezelerimize yine Bay Nihat’ın kendi yorumunu kattığı Pancar Salatası ile devam ediyoruz. Güzel ve farklı bir meze olmuş bize göre, benzersiz ve ilk kez Bay Nihat’ta yedik. Pancar Salatasına 8/10 RDM Puanı veriyoruz.

Kabak Çiçeği dolması bizi biraz hayal kırıklığına uğrattı, ortalamanın altında kaldı. Lezzetini eksik bulduğumuz ama çok taze olan Kabak Çiçeği dolmasına 7/10 puan veriyoruz.

İlk defa Cunda’da tattığımız diğer bir lezzet ise Levrek Simit. Daha sonraki gün gittiğimiz diğer balıkçılarda da benzerlerini gördüğümüz bu muazzam lezzete puanımız 10/10. Yanındaki sosuna kadar harika bir lezzete sahip bir yemek, muhakkak tadılmalı bize göre.

Devamında gelen sıcak mezemiz yine bizden iyi bir puan alan ve sizlerinde tatmasını tavsiye ettiğimiz bir yemek. İçi dışı balık olan bu yemeğimiz görünüşü itibari ile içli köfteyi andırıyor. Üzerine serpiştirilmiş olan susamlar ekstra bir lezzet katmış. 8/10 puan alıyor bizden.

Ne yazık ki bir balık siparişi veremedik; fakat bir dahaki ziyaretimizde muhakkak sipariş dengemizi iyi ayarlayıp sizlerle bir balık da paylaşıyor olacağız. Gecenin kapanışını muazzam bir lezzet ile yapıyoruz. Tarçınlı ve dondurmalı irmik helvası. Yediğimiz en iyi irmik helvalarından olan bu tatlı Bay Nihat’a gitmemiz için bir sebep daha yaratıyor bizlere. 10/10 puan veriyoruz bu harika tatlıya.

Bay Nihat

7.9

FOOD

8.5/10

SERVICE

7.5/10

MUSIC

7.5/10

AMBIANCE

8.0/10