Tekirdağ da 230 dönümlük Barbare bağlarının içinde 33 odası ile otel ve restaurant olarak misafirlerini ağırlıyor. Bağ evini ister konaklamalı isterseniz de günübirlik olarak ziyaret edebilirsiniz.

Otelin genel konseptinden bahsedecek olursak; oda, kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği dahil bir paket olarak konaklama hizmeti veriyorlar. Bunun yanı sıra kendi üretimleri olan Barbare Şaraplarından dilediğiniz kadar tadabiliyorsunuz. Öğlen ve akşam yemeklerini fix menü , kahvaltıyı ise serpme kahvaltı olarak servis ediyorlar. Yemekler ile ilgili olarak çeşidin az, ancak lezzetlerinin fena olmadığını söyleyebilir. Detaylı yemek menüsünü inceleyecek olursak; öğlen yemeğinde mercimek çorbası, zeytinyağlı yaprak sarma, salata, Tekirdağ köftesi ve sebzeli bulgur pilavı bulunuyor. Çorba ve köftenin ortalama bir lezzete sahip olduğunu söyleyebiliriz; ancak bulgur pilavının lezzetini biraz ortalamanın altında, zeytinyağlı dolmanın lezzetini ise gayet başarılı bulduk. Çeşidin az olması ve ana yemeğin seçenekli olarak sunulmuyor olması köfte yemeyenler için ciddi bir dezavantaj yaratabilir ne yazık ki. Ara sıcak ve ana yemekler 2 kişilik olarak ortaya getirilerek servis ediliyor. Akşam yemeği menüsünde ise ; karides çorbası , yanında pilav ve sebze ile servis edilen kuzu incik , salata ve Hayrabolu tatlısı bulunuyor. Yine seçenek sunulmuyor olması aynı soruna sebep oluyor. Sabah kahvaltısında servis ettikleri lezzetli peynirler, çıtır sigara börekleri ve taze domatesleri ile bizim gönlümüzü kazandılar.

Kendi üretikleri şaraplardan bahsedecek olursak; 4 kırmızı 1 beyaz 1 rose olmak üzere toplamda 6 çeşit şarapları bulunuyor. Öğlen yemeğinde Syrah – Grenache – Mourvedre / BARBARE 2013 & LIBRA / Cabernet Sauvignon – Merlot / BARBARE 2012 şaraplarını , akşam yemeğinde ise PRESTIGE / Cabernet Sauvignon – Merlot – Syrah – Grenache / BARBARE 2012 ve ELEGANCE / Syrah – Grenache – Mourvedre / BARBARE 2012 şaraplarını dilediğiniz kadar servis ediyorlar. Bu 6 şarap çeşidi içerisinden biz en çok Syrah – Grenache – Mourvedre / BARBARE 2013 ve ELEGANCE / Syrah – Grenache – Mourvedre / BARBARE 2012 beğendik. Beyaz ve Rose şarapları ne yazık ki bizim damak zevkimize çok uygun değildi.

Barbare Bağ evinin en güzel özelliklerinden birisi; gelen misafirlerine şarap tadım eğitimi ve şaraphane gezisi düzenliyor olması. Ancak bunu bir tek cumartesi günleri yapıyorlar. Bizim katıldığımız gezi ve eğitim gerçekten çok keyifli ve bilgi verici oldu.

Otelin genel kullanım alanları ile ilgili olarak, bize göre peyzajı ve düzenlemesi üzerine biraz daha uğraşmaları gerektiği yönünde. Bahçede daha rahat oturma alanları olması ve bahçe düzenlemesinin daha özenli yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu kadar güzel ve huzurlu bir manzara karşısında uzun saatler oturup şarap içerek keyif yapmak isteyen misafirlerini tahta sandalyelerde oturtmamaları gerektiği görüşündeyiz.

Otelin odalarından bahsedecek olursak; 2 ayrı binada toplamda 33 odası bulunuyor. Bizim önerimiz yeni binadaki bağ manzaralı odalarda konaklamanız. Sabah uyandığınızda gökyüzünün muhteşem renkleriyle bağın buluşması gerçekten görmeye değer bir manzara. Odalarda bazı eksiklikler mevcut olmasına rağmen manzaranın verdiği huzur bu eksiklikleri tolere edebiliyor; fakat yinede kendilerini geliştirmeleri gerektiği görüşündeyiz.

Son olarak biz; Barbare bağ evine Cumartesi sabahtan gidip manzaranın karşısında Barbare şaraplarının tadına bakarak keyifli sohbetler ettikten sonra şarap tadım eğitimine ve şaraphane gezisine katılıp akşam yemeğinin ardından şömine karşısında şarap tadımına devam edip sabah muhteşem bağ manzarasına uyanmak için bir gece konaklamanızı kesinlikle öneriyoruz ve çok keyifli zaman geçireceğinizi düşünüyoruz. (Yemeklerin menüleri sabit olduğundan iki gece konakladığınızda üstüste iki gün aynı yemekleri yemeniz gerekecek. )

Barbare Bağları

Barbare Bağları - Barbaros Bağ Evi

7

HOTEL

6.5/10

FOOD

6.5/10

ROOM

7.0/10

HYGIENE

8.0/10

SERVICE

7.0/10