Son zamanlarda trend olan şehre yakın konaklamalı Şarap Evleri kesinlikle haftasonu planlarınızda olması gereken bir event haline dönüştü. Vineyard Hotel konseptine talep arttıkça bu alanda yeni yatırımların yapılması ve mevcut mekanların yenilemeye gitmesi kaçınılmaz bir sonuç oldu. Bu inceleme yazımızda Bakucha Vineyard Hotel&Spa’yı değerlendirmeye alacağız.

Bakucha Vineyard Hotel&Spa Dış Görünüm

Bakucha Vineyard Hotel

İstanbul’a yaklaşık 2 saatlik bir mesafede bulunan Bakucha keyifli vakit geçirmeniz için tasarlanmış bir hotel. Hotel’e 2 dakika kadar mesafede ise Arcadia Üzüm Bağları mevcut. Konaklayan misafirler için haftasonları saat 16:00’da üretim tesislerini gezerek başlayan şarap tadım etkinliği devamında 2 farklı kırmızı, 2 farklı beyaz ve son olarak 1 rose şarap tadımı yapılıp bu içtiğiniz şaraplar hakkında bilgilendirme yapılarak tamamlanıyor. Şaraplar Arcadia markalı olup dilerseniz beğendiğiniz şarapları satın alabiliyorsunuz.

Bakucha Vineyard Hotel&Spa Şarap Tadımı
Bakucha Vineyard Hotel&Spa Resepsiyon

Bakucha Vineyard Hotel&Spa konaklamalarınızda yarım pansiyon veya oda kahvaltı seçeneği sunuyor. Yarım pansiyon konaklama tercih etmeniz durumunda, akşam yemeği için şef’in hazırladığı menü size servis ediliyor. Benzer konsept olan Barbaros Bağ Evi (Barbare Şarapları) sizlere konaklamanız ile birlikte kendi üretimi olan şarapları sınırsız olarak içebilme hakkı tanıyor; ancak ne yazıkki Bakucha Vineyard Hotel&Spa’da içeceğiniz tüm içkiler ekstra olarak yansıtılıyor; buna akşam yemeğindeki şef’in menüsündeki şarap önerileri dahil.

Bakucha Vineyard Hotel&Spa Açık Büfe Kahvaltı

Oda,Servis ve Hizmet

Bakucha Vineyard Hotel&Spa tek tip odaya sahip ve tüm müşterilerine aynı oda seçeneğini sunuyor. Oda kalitesi ortalama standartlara sahip olup gün batımını izleyebileceğiniz bir terasa sahip.

Servis ve hizmet kalitesi bizim değerlendirmemize göre sektör standartının üzerinde. Eğitimli, ilgili ve heyecanlı personel kadrosuyla kapıdan içeri giren tüm müşterilerini memnun etmek için hazır bekliyor. Haftalık olarak değişen şef’in özel hazırladığı yemekler ayrı bir menü ile gelen misafirlere sunuluyor.

Bakucha Vineyard Hotel&Spa Oda Manzarası

Arcadia Vineyard

Arcadia şaraplarının gelen müşterilere daha iyi tanıtılıp hakkında daha detaylı bilgi verilebileceğini düşünüyoruz. Yalnızca tadımda sunulan şaraplar dışında başka bir şarap tatmanız mümkün değil. Ancak şişe olarak açtırdığınız şarapları içebiliyorsunuz. Kadeh olarak satışa sunulan şarap çeşidi de malesef çok az.

Arcadia Bağları

Tattığımız Şaraplar ve Puanlamaları

Yediğimiz Yemekler ve Puanlamaları

Öğle Yemeği

Otele girişimizin ardından restauranta doğru geçip ilk tadımlarımızı yapmak üzere masamıza geçtik. Başlangıçta peynir tabağı ve şarküteri tabağı tercih ettik. Özellikle şarküteri tabağı beklentimizi karşılamadı. Nedeni ise tek çeşit bir şarküteri servis edilmiş olmasıydı, beklentimiz en azından 3 farklı çeşit bir şarküteri sunumuydu. Peynir tabağı ise ortalama bir çeşide sahip olup standart bir tabaktı. Şarap olarak tercihimizi bir tavsiye üzerine FINESSE / Cabernet Sauvignon – Caber Franc – Merlot – 2013 / ARCADIA’dan yana kullandık. O saate uygun ve akıcı bir kırmızı şaraptı. Yemeğimizin devamında ise servis edilen Pizza Margherita ve Ballı Susamlı Fırınlanmış Norveç Somonu beğenimizi aldı. Özellikle Ballı Susamlı Fırınlanmış Norveç Somonu gerçekten kayda değer bir lezzetti. Restaurantın servis kalitesi gayet iyi ve çalışanlar oldukça ilgiliydi. Bu durum diğer müşteriler ve bizim bakış açımıza göre hayli etkileyici bir durum.

Akşam Yemeği

Set menü olarak sunulan akşam yemeği ortalama seviyede bir yemekti. Çok daha iyi olmasını beklerdik; fakat beklentilerimizin altında kaldığını üzülerek belirtiyoruz. Aynı zamanda set menüye dahil olmayan ve şefin önerisi olarak belirtilen şaraplar ise işletme için kötü bir fikir olmuş bize göre. Ekstra olarak sipariş etmek isteseniz dahi maalesef yemek ve şarap senkronizasyonu sağlamak çok zor oluyor. Bizim tavsiyemiz yemekler ile beraber şarapların servis edilmesi ve bununda fiyata dahil edilerek set menüdeki şarapların ekstra olarak verilmemesi yönünde.

Genel anlamda konaklamamızdan memnun kaldık ve ileri ki zamanlarda tekrar ziyaret etmeyi düşünüdüğümüz bir yer. Umarız ki bir sonraki sefere kadar şarap konusundaki yorumlarımızı görür ve değerlendirirler. Bu tarz konsept hotellerin daha çok yayılması dileğiyle..

Bakucha rezervasyon için buraya tıklayabilirsiniz

Bakucha Vineyard Hotel&Spa

8

HOTEL

7.0/10

FOOD

7.5/10

ROOM

8.0/10

HYGIENE

8.5/10

SERVICE

9.0/10