Bağdat Ocakbaşı iç mekan

İstanbul’un gizli diyebileceğimiz restaurantlarından Bağdat Ocakbaşı Güngören’de müşterilerini ağırlamak için gece 01:00 kadar’a açık. Sahibi Cezayir Çetin müşterilerine leziz kebaplar yedirebilmek için Bağdat Ocakbaşı’nda hazır olarak misafirlerini bekliyor.

Künefe Tezgahı
Künefe Tezgahı

İçeri girdiğimizde kendimizi 1980’li yıllarda hissettik. Aile salonu diye ayrılan farklı bir bölüm mevcut, dileyen aileler rahatça orada oturabiliyor. Bir cumartesi akşamı 21:00’da gittik ve kelimenin tam anlamı ile tıklım tıklım doluydu.

Bağdat Ocakbaşı Aile Salonu

Bir çok arkadaş tavsiyesi ve Vedat Milör’ün de çok eski bir yazısında(tıklayarak ulaşabilirsiniz) buraya gitmemiş olmamız ayıpmış gibi bir hava oluştu ve ziyaretimizi gerçekleştirdik.

Genel

Siz talep etmediğiniz sürece çatal ve bıçak servisi yok aynı zamanda porselen tabak hatta tabak da mevcut değil. Tüm kebaplar bir kağıt ile tırnak pide içinde servis ediliyor.

Bağdat Ocakbaşı iç mekan
İç Mekan

Siparişleriniz ne olursa olsun 4~5 dakika içerisinde masanızda. Sürekli bir sirkülasyon olduğunu kendinizde çok iyi bir şekilde görebiliyorsunuz. Bir mekanın gece 01:30’a kadar açık olması hergün kolay denk gelinen bir durum değil. Sabah 09:00’da açılıp 10:00’da servis başlıyor ve ilk servis saati ile müşteriler adana, tavuk ve ciğer yemeye geliyorlarmış. Evet gerçekten de geliyorlarmış; 2 farklı mekanda bunu sorarak teyit ettik. Çalışanlar ise günde 16~17 saat çalışmaktan şikayetci ve tabii ki haklılarda.

Yemekler ve Menü

Bağdat Ocakbaşı Menü
Bağdat Ocakbaşı Menü

Evet, fiyatlar gerçekten piyasanın çok altında. Neresi ile kıyaslarsanız kıyaslayın rakipsiz bir fiyatlama bize göre. Menüde de gördüğünüz üzere Şişten Yüreğe kadar et çeşidi bulmak mümkün. Tabii çok geniş seçenek yok ama bize göre yeterli bir seçenek sunulmuş.

İlk olarak içli köfte ve çiğ köfte siparişi verdik. İçli köftesi özellikle çok methediliyordu, biz sıradan bulduk içli köfteyi. İçli köfte için puanımız 7/10.

İçli Köfte

Sıradaki servis edilen yemek ise Çiğ Köfte, bir kebapçıda olmazsa olmazlardan. Nar ekşisini yerken hissetiğiniz çiğ köfte için puanımız 7.5/10.

Çiğ Köfte

Kebaplarımız ile devam ediyoruz ve ilk olarak Adana kebap servisi yapıldı. Daha önce de belirttiğimiz gibi altında kağıt ile servis yapılıyor. Üzerine domates ve yeşil sebzeler dökülüyor. Tırnak pide içerisine konulan Adana acısı normal acı seviyesinin bir tık üzerinde geldi. Sipariş verirken dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Adana kıyması güzeldi; fakat çok farklı bir lezzet alamadık. Bize göre olması gerektiği lezzetdeydi. 7.5/10 puan veriyoruz Adana Kebabı için.

Bağdat Ocakbaşı Adana
Adana Kebap

Devamında Şiş ve Ciğer kebap aynı anda geldi. Önce şiş için konuşalım, insanların anlattıkları ve tarif ettiklerinin çok altında kaldı bize göre. Evet kötü değildi ama bunları yemek için buralara gelmeye gerek yok. 7/10 puan veriyoruz Şiş için.

Bağdat Ocakbaşı Şiş
Şiş

Son olarak yediğimiz kebap ise Ciğer. Kokusuz ve lezzetli bir ciğerdi yine diğer kebaplarda olduğu gibi heryerde yiyebiliceğiniz bir ciğer. RDM puanı ciğer için 7.5/10.

Bağdat Ocakbaşı Ciğer
Ciğer

Yediğimiz kebaplardan sonra bir tatlı ve çay siparişi vermek istedik; fakat ne yazık ki çay servisi yapılmıyormuş. Künefe siparişimizi verdik ve yaklaşık 5 dk içerisinde geldi. Şerbetini fazla bulduk fakat çıtır çıtır oluşu hoştu. Künefe için puanımız 7/10.

Son Sözler

Bizim yediğimiz yemekler öyle olağan üstü değildi ne yazıkki, muhtemel Vedat bey gittiğinde daha iyi bir lezzet vardı; çünkü o gideli çok sene geçmiş üzerinden. Yolunuzun üstü olursa bir uğrayabilirsiniz; fakat onun dışında spesifik olarak gidilecek bir yer değil bize göre. Son olarak fiyatlandırmaları çok ucuz daha önce de belirttiğimiz gibi, biz toplamda yediğimiz her şeye 77 TL ödedik.

İletişim

Telefon; (0212) 461 20 07
Resmi Websitesi; http://www.bagdatocakbasi.com.tr/

Harita ve Adres

Bağdat Ocakbaşı Cezayir'in Yeri

7.3

FOOD

7.5/10

SERVICE

7.0/10

AMBIANCE

7.5/10