Mayıs ayı için 2 tanesi İstanbul’da 1 tanesi Cunda Adası’nda bulunan en iyi 3 mekanı sizler için seçtik.

Seçtiğimiz mekanları bizzat biz ziyaret ederek sizlere tavsiyede bulunuyoruz. İlerleyen günlerde ise bu mekanların detaylı inceleme yazılarını bulabilirsiniz. Her ay seçtiğimiz en iyi 3 mekan sizlere her hafta yeni bir yer keşfetme olanağı sünüyor. Mekanların çoğu İstanbul ağırlıklı olması İstanbul’da yaşayan takipçilerimiz için güzel bir avantaj. Gideceğimiz ve gittiğimiz tüm restaurantların listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tamamen bağımsız ve özgür düşüncemiz ile seçtiğimiz bize göre 2019 yılının Mayıs ayına ait en iyi 3 restaurantı.

1-La Boom

La boom Emirgan

Kaliteli hizmet anlayışı ve lezzetli mutfağı ile La Boom bu ayın 1 numarasında yerini aldı. Lucca için güzel bir alternatif olan La Boom’un aynı zamanda güzel bir terası da bulunuyor. Yaz aylarında ayrı bir keyifli olan terasına uğramanızı tavsiye ederiz.

2-Sayfiye

Sayfiye Cunda

Bize göre Cunda Adası’nın kesinlikle büyülü bir havası var. Bu havaya ayak uyduran ve enerjisinden faydalanan mekan ise Sayfiye Restaurant Cunda. MSA mezunu şef aynı zamanda mekan sahibi. Kendine özgü yemekleri ve taptaze, leziz mezeleri gerçekten övgüyü hak ediyor. Cunda’ya yolunuz düşerse terasında keyif yapmanızı öneririz.

3-Ysabel

Ysabel Caddebostan

Caddebostan’da her geçen gün daha da güzel ve vizyon sahibi mekanlar açılıyor. Bunlardan bu ayki favorimiz ise Ysabel. Kendinizi bir Avrupa ülkesinde hissetirecek ortamı ve yemekleri ile yaz sezonunda müşterilerini ağırlamaya hazır. Barda oturup harika kokteyl ile beraber bar snackleri denemenizi öneririz.